Bramy Hormann

Wszystko przemawia za oryginałem: jakość i bezpieczeństwo, wygląd i komfort oraz zaawansowana technologia. Każda z bram uchylnych Hörmann kryje w sobie ponad 50 lat doświadczeń i know how firmy Hörmann w produkcji bram garażowych.

Z pewnością i Ty znajdziesz wśród bogactwa wzorów wymarzoną bramę do swojego domu.

Jesteś całkowicie bezpieczny
Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni. Zakrywają one cały niebezpieczny obszar, minimalizując w ten sposób ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia placów. Tak wysoki standard bezpieczeństwa mają wyłącznie bramy uchylne Hörmann.

Podwójne zabezpieczenie
System wielu sprężyn skutecznie zabezpiecza bramę przed opadnięciem. W razie pęknięcia jednej ze sprężyn, bramę zabezpieczają pozostałe spójne sprężyny. Odległość między poszczególnymi zwojami sprężyn jest tak mała, że praktycznie nie stanowią one żadnego zagrożenia nawet dla małych palców dziecięcych.

Komfortowe zamknięcie
Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni dociska bramę podczas zamykania do ościeżnicy, a brama samoczynnie się zamyka. Takie rozwiązanie eliminuje powstawanie szczeliny między bramą a ramą. Brama jest szczelna na całym obwodzie.

Lepsza ochrona przed włamaniem
Jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową stosowane w bramach uchylnych Hörmann dociska naroża płyty do ramy, co stanowi o wiele skuteczniejsze rozwiązanie niż zwykłe zamknięcia ze sztangą. Podważenie bramy jest praktycznie niemożliwe. Przy pomocy opcjonalnego zestawu do łatwego samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie górne.